Myśli codzienne spotykane nie przypadkiem, w całkowicie przypadkowych chwilach. Szanuj prawo autorskie dla każdej myśli.
Kategorie: Wszystkie | poezja | polska | poszukiwania siebie | rozterki | wiersze
RSS

poszukiwania siebie

czwartek, 21 marca 2013

  Czasem próbuje odnajdywać siebie z przed lat: wesołą, otwartą na ludzi, na nowe doznania, ale nie ma jej w niej samej, nie ma też obok, nie ma dawnej jej w przedmiotach, które mimowolnie wzbudzają wspomnienia.

  Nigdy nie myślała o sobie samej, nie była typem cholernej egoistki i pewnie przez to zapomniała i zatraciła samą siebie. Wszystko dookoła było ważniejsze, najważniejsze. To co było ważne dla niej samej spychała na dalszy plan, poza kadr własnego wzroku i myśli. Kiedy ktoś potrzebował pomocy rzucała wszystko, kiedy potrzebowała jej sama nie umiała o nią prosić. 

  Dziś jest sama, zupełnie sama, z masą wirtualnych "przyjaciół" na portalu społecznościowym. Dziwne, wielokrotnie ludzie zazdrościli jej samozaparcia, ciekawych znajomości, tworzyli jakiś wyimaginowany obraz jej własnej osoby nie znając jej uczuć, lęków, myśli. Tak, była wspaniałym aktorem teatru o nazwie "Życie", nikt nie był wstanie poznać jej prawdziwości za maską twarzy wypracowanych dla potrzeb ogółu. 

  To groteskowe, ironiczne, że budując obcą siebie dla ludzi wybudowała sztuczną inteligencję, która nie potrafi już nawiązać prostolinijnego kontaktu z własną duszą.

Wiersze V.Venerdiego